І знову відпрацьовуємо навички роботи з новим методом арт-терапії: глинотерапія

17 1Глина – унікальний пластичний матеріал, за допомогою якого ще в давні часи лікували різноманітні хвороби фізичного тіла. Взявши в руки шматок глини, спочатку відчуваєш, який він холодний і вологий. Але дуже швидко, зігрітий теплом долонь, слухняний пальцям, він перетворюється в незвичайну фігуру, об’єкт.

 

Якраз роботі з цим природним метеріалом, усвідомленню власної ідентичності та налагодженню зв’язків між  відчуттями, емоціями та почуттями і був присвячений семінар-практикум практичних психологів та соціальних педагогів «Усвідомлення свого тіла і відчуттів методами арт-терапії», організований 16 квітня 2019 року навчально-методичним кабінетом професійно-технічної освіти у Кіровоградській області.

Спочатку - трохи теорії про властивості і можливості  глини та прийоми її використання у роботі з дітьми. А потім - декілька годин нових вражень та цікавих практичних методів і занурення у процес творчості під час майстер-класу, проведеного Наталією Цумарєвою, старшим викладачем кафедри психології і педагогіки Кропивнького інституту ПВНЗ «Університет сучасних знань». На ньому фахівці психологічної служби познайомилися з такими техніками як «Глиняна мандала» та ліплення із закритими очима.

Учасники семінару переконалися, що використання глини є дієвим під час роботи з різними емоціями та станами, у тому числі агресією, тривогою, злістю, образою. Цей матеріал доцільно використовувати у своїй практиці.

17 2

17 3