Трамплін до гендерної рівності в ЗП(ПТ)О

126 січня 2023 року відбулося перше заняття онлайн-школи «Gender equality»,  яке було покликане висвітлити ґендерні питання у сфері професійно-технічної освіти області.

Лейтмотивом заходу була  проблема ґендерної рівності, суть якої полягає у створенні рівних можливостей для жінок та чоловіків, що дозволяє їм робити повноцінний внесок в економічне, політичне, соціальне та культурне життя профтехосвіти, країни та світу загалом.

Кожен у суспільстві має право повною мірою розкрити свій потенціал, не зважаючи на свою стать. На цій ключовій тезі була побудована уся  робота з учасниками та учасницями.

Серед безлічі завдань варто згадати вправу «Життя протягом доби». Присутні були вражені тим, що жінки витрачають більше часу на щоденні домашні завдання, ніж чоловіки. Це означає, що у наших родинах часто відбувається дисбаланс розподілу домашніх обов’язків і примушує замислитися над покращенням ситуації.

Вправа  «Орієнтація на стереотипи» показала можливості миттєвого позбавлення від гендерних стереотипів на основі достовірних фактів, що стало для всіх відкриттям.

Учасники/учасниці заняття  активно висловлювали власну думку, ділилися досвідом, коментували виступи колег та з нетерпінням чекають наступного заняття.